Leto vrućine: Klimatski aktivisti planiraju proteste na Volstritu
Aktivisti koji se bore protiv klimatskih promena planiraju protest protiv investicione banke “Sitigrup” (Citigroup) u Njujorku kao deo svoje kampanje “Leto vrućine”.
“Leto vrućine” cilja na brokere sa Volstrita u kampanji protiv fosilnih goriva, prenosi Rojters.
Očekuje se da će više od 1.000 klimatskih aktivista učestvovati u protestu koji će se završiti “akcijom masovne građanske neposlušnosti” u kancelarijama “Sitigrupa”, navodi se u saopštenju grupe koja organizuje proteste.
Pre deset dana, više demonstranata je privedeno ispred sedišta “Sitigrupe”, a, prema saopštenju njujorške policije, 23 osobe su puštene na slobodu uz sudske pozive.
Preporučeno
Održivi izvori energije u fokusu: EPS gradi novu energetsku mrežu uz Đerdap 3 i solarne gigaprojekte
Energetski zaokret u Srbiji: Više od 60 elektrana izgubilo povlašćeni status, sistem ulazi u novu fazu
IATA diže uzbunu: Cilj nulte emisije u avijaciji do 2050. pod velikim znakom pitanja
Srbija i Kina potpisale „zeleni konsenzus“: Fokus na borbi protiv aerozagađenja i upravljanju otpadom