U suočavanju s egzistencijalnim izazovima koje predstavljaju klimatske promene, zagađenje i gubitak biodiverziteta, Debbie Tripley zagovara široke poljoprivredne reforme kako bi se osigurala zdravija budućnost za čovečanstvo, životinje i planetu.
Trenutni poljoprivredni paradoks, karakterisan niskim profitnim marginama, intenzivnom konkurencijom i degradacijom životne sredine, ostavio je poljoprivrednike zarobljenim u sistemu koji ne služi njihovim interesima niti interesima šire zajednice.
Dok protesti odjekuju širom Evrope, postaje očigledno da poslovanje kao i obično više nije održivo.
Iako su sitni poljoprivrednici spremni da imaju koristi od zelenih i reformi u oblasti dobrobiti životinja, industrijske poljoprivredne prakse perpetuiraju ekološku destrukciju i zlostavljanje životinja u nezapamćenim razmerama.
Ove prakse, pokretane profitnim motivima i neefikasnostima, zagađuju vazduh i vodene tokove, narušavaju prirodne habitate i eksploatišu dragocene resurse sa malo pažnje prema dugoročnim posledicama.
Debbie Tripley naglašava potrebu za zajedničkim pristupom, gde se poljoprivrednici i zaštitnici životne sredine udružuju kako bi zagovarali regenerativne prakse i humani tretman životinja, otvarajući put ka pravednijoj i održivoj poljoprivrednoj budućnosti.