Vučić sa Šefčovičem o zelenoj agendi i diversifikaciji izvora energetskog snabdevanja
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Davosu sa potpredsednikom Evropske komisije i evropskim komesarom za međuinstitucionalne odnose i strateško predviđanje Marošem Šefčovičem, s kojim je razgovarao o budućnosti energetskih politika, zelenoj agendi, kao i diversifikaciji izvora energetskog snabdevanja.
“Dobar razgovor sa Marošem Šefčovičem o budućnosti energetskih politika, zelenoj agendi, kao i diversifikaciji izvora energetskog snabdevanja. Naglasio sam posvećenost Srbije reformama u ovim oblastima i istakao da će bliža saradnja u energetskoj tranziciji biti ključna za razvoj Srbije, uz poseban fokus na ekološke inicijative i održivu energetsku budućnost”, napisao je Vučić na Instagram nalogu buducnostsrbijeav.
Vučić se sa Šefčovičem susreo tokom učešća na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu.
Preporučeno
Srbija ima 824 MW vetra, svet ruši rekorde: 165 GW novih kapaciteta i istorijski rast OIE
BUDUĆNOST ENERGIJE: Svet ulazi u najveću transformaciju u istoriji – 150 biliona $, nova epoha struje i borba za resurse
Održivi izvori energije u fokusu: EPS gradi novu energetsku mrežu uz Đerdap 3 i solarne gigaprojekte
Energetski zaokret u Srbiji: Više od 60 elektrana izgubilo povlašćeni status, sistem ulazi u novu fazu