U Crnoj Gori zabranjena upotreba plastičnih kesa: Kazne do 40.000 evra!
Zabrana upotrebe plastičnih kesa i plastike za jednokratnu upotrebu u Crnoj Gori stupila je na snagu, a to podrazumeva da će iz upotrebe biti izbačene sve tanke kese koje se koriste prilikom kupovine u prodavnicama.
Za nepoštovanje ove zakonske odredbe predviđene su kazne za fizička lica od 500 do 2.000 evra, i od 1.000 do 40.000 evra za pravna lica, javila je RTCG.
Pored plastičnih kesa, biće zabranjene plastične slamčice, ali i posude za hranu od ekspandirnog polisterina, kao i čaše za napitike od istog materijala.
Predstavnik Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja severa Nenad Vitomirović je rekao da je dozvoljena upotreba debljih kesa sa ručkama, od 50 mikorna, “koje se dobijaju kada se nosi teži teret”.
Preporučeno
STIŽU VELIKE PROMENE U ENERGETICI! Srbija ubrzava gradnju solarnih i vetroelektrana, dozvole će se izdavati mnogo brže
KINEZI ULAŽU 240 MILIONA EVRA U SRBIJU! Banat postaje prestonica vetra, stižu gigantski vetroparkovi
Srbija ima 824 MW vetra, svet ruši rekorde: 165 GW novih kapaciteta i istorijski rast OIE
BUDUĆNOST ENERGIJE: Svet ulazi u najveću transformaciju u istoriji – 150 biliona $, nova epoha struje i borba za resurse