EPS preuzima novi blok B3 termoelektrane u Kostolcu
Elektroprivreda Srbije sutra će zvanično preuzeti novi blok B3 termoelektrane u Kostolcu, najavilo je Ministarstvo rudarstva i energetike.
Ministarka Dubravka Đedović Handanović i ambasador Kine Li Ming prisustvovaće svečanom potpisivanju sertifikata o preuzimanju novog bloka B3 termoelektrane u Kostolcu.
Sertifikat, kojim Elektropriveda Srbije preuzima novi blok, potpisaće generalni direktor EPS AD Dušan Živković i predsednik kompanije China Machinery Engineering Corporation (CMEC) Fang Janšui.
Potpisivanje je planirano u 13 časova u TE Kostolac B.
Nakon potpisivanja, ministarka Đedović Handanović i predstavnici EPS-a i CMEC-a obratiće se medijima i obići novi blok.
Preporučeno
STIŽU VELIKE PROMENE U ENERGETICI! Srbija ubrzava gradnju solarnih i vetroelektrana, dozvole će se izdavati mnogo brže
KINEZI ULAŽU 240 MILIONA EVRA U SRBIJU! Banat postaje prestonica vetra, stižu gigantski vetroparkovi
Srbija ima 824 MW vetra, svet ruši rekorde: 165 GW novih kapaciteta i istorijski rast OIE
BUDUĆNOST ENERGIJE: Svet ulazi u najveću transformaciju u istoriji – 150 biliona $, nova epoha struje i borba za resurse