Dekarbonizacija i održivi izvori energije: Glavne teme regionalne energetske konferencije u Novom Sadu
Dekarbonizacija, obnovljivi izvori energije i nove tehnologije u energetici biće centralne teme regionalne energetske konferencije “SEE Energy- Connect & Supply 2024” koju Nacionalna asocijacija za biomasu “Serbio” uz institucionalnu podršku Privredne komore Srbije (PKS) organizuje 23. i 24. oktobra u Master centru u Novom Sadu, objavila je PKS.
Prvog dana konferencije stručnjaci iz oblasti energetike, kompanija, kao i predstavnici vlada, međunarodnih organizacija i finansijskih institucija govoriće o mogućnostima energetske stabilnosti Srbije kroz korišćenje otpada, biomase i cirkularne ekonomije, o inovativnim rešenjima za unapređenje energetske efikasnosti, mehanizmu prekograničnog usklađivanja cena ugljenika (CBAM).
Drugi dan je rezervisan za razgovor o ESG principima, sirovinama za čistu energiju, baterijama, tržištu električne energije.
Preporučeno
STIŽU VELIKE PROMENE U ENERGETICI! Srbija ubrzava gradnju solarnih i vetroelektrana, dozvole će se izdavati mnogo brže
KINEZI ULAŽU 240 MILIONA EVRA U SRBIJU! Banat postaje prestonica vetra, stižu gigantski vetroparkovi
Srbija ima 824 MW vetra, svet ruši rekorde: 165 GW novih kapaciteta i istorijski rast OIE
BUDUĆNOST ENERGIJE: Svet ulazi u najveću transformaciju u istoriji – 150 biliona $, nova epoha struje i borba za resurse