Kuba se bori sa rastućom ekonomskom krizom: Gasi deo javne rasvete u udarnim satima
Kuba je isključila skoro tri četvrtine javne rasvete tokom udarnih sati kako bi se izborila sa sve većom nestašicom energije i rastućom ekonomskom krizom, izvestili su danas državni mediji.
Ministar energetike i rudarstva Kube Visente de la O Levi rekao je da je ta mera jedna od mnogih, koje su podrazumevale zatvaranje brojnih državnih službi i reorganizaciju proizvodnje, kako bi bio ublažen nedostatak struje u zemlji, preneo je Rojters.
Preporučeno
STIŽU VELIKE PROMENE U ENERGETICI! Srbija ubrzava gradnju solarnih i vetroelektrana, dozvole će se izdavati mnogo brže
KINEZI ULAŽU 240 MILIONA EVRA U SRBIJU! Banat postaje prestonica vetra, stižu gigantski vetroparkovi
Srbija ima 824 MW vetra, svet ruši rekorde: 165 GW novih kapaciteta i istorijski rast OIE
BUDUĆNOST ENERGIJE: Svet ulazi u najveću transformaciju u istoriji – 150 biliona $, nova epoha struje i borba za resurse